Belediyemiz komşularımızın ilgisini çekecek ve onları geliştirecek kültürel aktiviteleri geniş kitleler ile buluşturmak amacıyla festivaller, şenlikler, film gösterimleri, tiyatro oyunları, konserler, sergiler, söyleşiler, sempozyumlar organize eder. Farklı sanat dallarına yönelik sanat atölyeleri açarak toplumun her kesimini kültür ve sanat faaliyetleri ile buluşturur.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz bu amaçla çok sesliliğe önem veren bir anlayışla, hizmetlerimizden faydalanan kişilerin düşüncelerini ve beklentilerini dikkate alarak yeni çalışmalarımıza yön vermekle birlikte güncel sanatsal geliştirmeleri, dünya ve ülke gündemini takip etmektedir.

Etkinliklerimiz, Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi ve Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nin yanı sıra parklarda ve Şişlimizin sokaklarında gerçekleşmektedir. Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nin kütüphane ve okuma salonunda öğrencilere ve gençlere ders çalışma ve materyalleri kullanma imkanı sağlanmaktadır. Komşularımız ayrıca Nâzım Hikmet’e ait eşyaların sergilendiği anı odasını gezebilir ya da Komşu Cafe’de keyifli zaman geçirebilirler.

Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Ev’inde Bağlama, Piyano, Gitar, Dans, Ritim, Drama-Tiyatro gibi mevcut kurslarımız bulunmaktadır.